ESPORTS.MK

Na’Vi се победници на DreamHack Masters Spring 2021

Na’Vi се победници на DreamHack Masters Spring 2021
мај 10
11:12 2021

Natus Vincere се одмазди за изгубата во финалето од Групата А, победувајќи го Gambit Esports 3-0 во големото финале на DreamHack Masters Spring 2021 во неделата.

Na’Vi ја однесе дома својата втора титула оваа сезона победувајќи го Gambit со 16:7 на Overpass, 16:12 на Dust2 и 16:12 на Train.

S1mple и компанија доминираа на првите две мапи од серијата, а на третата успеаја да го свратат резултатот во нивна полза затварајќи го вкупниот резултат од 3-0 во best-of-five серијата од големото финале.

Na’Vi ги елеминира mousesports, Virtus.pro, FURIA и Heroic пред да стигнат до финалето. Но, тие изгубија од Gambit во одлучувачкиот меч од групата А.

DreamHack Masters Spring 2021 награди:

ПозицијаТимНаградаPro Tour поени
1Natus Vincere$100,0001,000
2Gambit Esports$42,000750
3G2 Esports$20,000525
4Heroic$20,000525
5Astralis$10,000350
6FURIA Esports$10,000350
7Virtus.pro$6,000200
8Team Vitality$6,000200
9Team Spirit$5,000100
10mousesports$5,000100
11BIG$5,000100
12Complexity Gaming$5,000100
13Team Fiend$4,0000
14FaZe Clan$4,0000
15Extra Salt$4,0000
16paiN Gaming$4,0000

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK