ESPORTS.MK

Извлечени Четвртфиналните парови на Светското првенство во ЛоЛ 2020 година

Извлечени Четвртфиналните парови на Светското првенство во ЛоЛ 2020 година
октомври 14
18:23 2020

Оваа година се пласираа три екипи од Кореја и Кина (LCK и LPL) и две од Европа (LEC) во најдобрите 8. Ждрепката излезе таква  што овој пат ќе гледаме два дуели на тимови од исти лиги во четвртфиналето, а она што исто така може веднаш да се забележи е дека сите кинески и сите корејски екипи се во иста половина од ждрепката, што значи дека оваа година сигурно нема да гледаме само LPL или само LCK финале.

 

Еве ги четвртфиналните парови:

Top Esports – Fnatic
Suning – JD Gaming
Gen.G – G2 Esports
DAMWON Gaming – DRX

 

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПАРТНЕРИ НА ESPORTS.MK