ESPORTS.MK

IEM Katowice 2021

IEM Katowice 2021
февруари 18
14:27 2021

Најдобрите CS:GO тимови во светот се собраа во Катовице, Полска за најголемиот настан за 2021 година до сега.

Наградниот фонд за оваа година е 1,000,000 долари и е дуплирана за разлика од минатата година. Исто така бројот на тимови кои ќе настапат на овој настан е зголемен од 16 на 24.

Формат

Пред главната фаза, 16 тимови од плеј-ин фазата ќе се натпреваруваат во двојна елеминација, каде осум тимови ќе напредуваат во главната фаза во која ги очекуваат осумте веќе квалификувани тимови.

За време на главната фаза, 16-те преостанати тимови ќе бидат поделени во две групи. Секоја група има двојна елиминација, а првите три пласирани тимови напредуваат во плеј-оф.

Сите мечеви низ текот на целиот турнир ќе бидат BO3, освен отварањето на плејн-ин серијата која е BO1 и финалето кое е BO5.

Тимови

Плеј-ин
Complexity BIG
Fnatic mousesports
OG Virtus Pro
NiP Gambit Esports
Team Liquid Cloud9
Team One Team Spirit
MiBR Movistar Riders
Renegades Wisla Krakow

 

Група A Група Б
Astralis Team Vitality
Evil Geniuses FaZe Clan
G2 Esports FURIA Esports
Heroic Natus Vincere
Плеј-ин тим Плеј-ин тим
Плеј-ин тим Плеј-ин тим
Плеј-ин тим Плеј-ин тим
Плеј-ин тим Плеј-ин тим

Во соопштение од организаторот на настанот, ESL, изјавија дека на овој турнир нема да има публика и дека се надеваат за решавање на проблемот со пандемијата и враќање на препознатливиот изглед на еспорт настаните.

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK