ESPORTS.MK

Golden Guardians ги изненадија 100 Thieves во маратонска 56 минутна игра

Golden Guardians ги изненадија 100 Thieves во маратонска 56 минутна игра
февруари 25
13:12 2021

Во најголемото изненадување од досегашниот Пролетен сплит на LCS во 2021 година, Golden Guardians ги победија 100 Thieves  во монструозно долгата 56-минутна игра во League of Legends.

Мислам дека без оглед дали ја освоивме или не, ќе се чувствувавме добро во врска со оваа игра. Остваривме многу работи на кои се обидувавме да работиме , изјави  главниот тренер на  Golden Guardians Nick “Inero” Smith за Dot esports по денешната победа на неговиот тим. Да се ​​излезе со победа, очигледно ќе им помогне на момците. Очигледно, не беше совршено. Но, добро е чувството да извојуваме победа и да додадеме некаква мотивација.

Одбрамбениот состав на Golden Guardians исплати дивиденда за време на раните и средните фази на играта, одржувајќи го натпреварот практично еднаков во текот на првите 28 минути од натпреварот, се додека Golden Guardians не го искористија целиот потенцијал за скалирање и го претворија во тимска победа 4-2. Тимската борба ја внесе играта во подоцнежните фази, додека резултираше со барон и евентуално водство од 5.000 злато за Golden Guardians. 

Golden Guardians го продолжија својот фокусиран пристап кон играта во текот на целиот натпревар и 36 минути по натпреварот, тимот обезбеди infernal soul како и уште еден Барон.

Дури и покрај огромната победа за завршување на првиот круг, Golden Guardians сеуште гледаат во силниот дел од лигата на уште три недели до крајот. Рекорд од 2-7 го пласира тимот во најдобар случај, на деветтото место во LCS.

Со начинот на кој изгледаат работите, не изгледа дека плејофот ќе биде супер достижен за нас. Ќе биде многу тешко за нас да ја достигнеме таа точка , рече Инеро. Скоро ќе мораше да победиме за да добиеме дури и тајбрејкер. Повеќе сме фокусирани на подобрување на специфични концепти. Ние сакаме да покажеме што правиме во тренинг мечевите на сцената .

Значи, иако плејофот сè уште може да биде сон за Golden Guardians, 100 крадци, од друга страна, сè уште се многу на сликата. Тимот ја доживеа својата прва 1-2 недела од поделбата  и во моментов го дели второто место заедно со TSM  и Dignitas.

 

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK