ESPORTS.MK

Официјално: Froggen се придружува на Dignitas, потврден е целиот список на играчи

Официјално: Froggen се придружува на Dignitas, потврден е целиот список на играчи
декември 10
09:47 2019

Froggen се придружи на тимот Dignitas за 2020та сезоната.

На 9ти Декември од Dignitas објавија дека Хенрик”Froggen”Хансен се приклучи на тимот како нивни мид лајнер за престојната 2020.

Froggen е од првата генерација на европски мид лајнери познат по Anivia. Како и неговата долга кариера, Froggen исто така има играно за бројни тимови како што се: Evil Geniuses, CLG EU, Echo Fox, Origen итн. Тој исто така играше и за Golden Guardians во 2019.

Dignitas го напушти LCS по сезоната 2017, но го откупи Clutch Gaming во 2019 година. Покрај оставката на Хео”Huni”Сеунг-Хоон од оригиналниот Clutch Gaming тим, сите членови се сменија.

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK