ESPORTS.MK

Fnatic го совлада SK, со крај од 4 натпревари губејќи низа во LEC

Fnatic го совлада SK, со крај од 4 натпревари губејќи низа во LEC
јули 04
13:12 2020

Fnatic избра напорна победа против SK Gaming вчера во 36-минутна тепачка, подобрувајќи се на 4-4 во 2020 LEC Summer Split.

Легендарниот ADC Rekkles го носеше Fnatic со неговиот избор, Syndra. Тој доминираше против Ezreal на средната линија и го однесе својот тим до потребената цел во средината па се до крајот на играта.

Сепак, играта беше далеку од чиста. SK обезбеди рано водство и мејови поради нивниот притисок на картата. Пребројувањето на змејовите на SK го натера Fnatic да биде проактивен на картата и доведе да направат некои грешки. Fnatic обезбеди два барони, но SK ги стави сите нивни јајца во корпата на Dragon Soul.

И покрај тоа што SK го собра Mountain Dragon Soul, не беше доволно да се запре Fnatic да не стави крај на нивната загуба.

Fnatic не изгледаше толку силно рано во овој сплит, немајќи одлучувачки повици за тимска борба и објективна контрола. Додека патот до нивните претходни победнички начини може да биде долг, Fnatic е тим што може да се врати назад.

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ