ESPORTS.MK

VALORANT

Riot Games го објави точно времето кога VALORANT ќе биде достапна за играње

    Riot Games го објави точно времето кога VALORANT ќе биде достапна за играње

Чекањето е скоро готово. VALORANT ќе биде достапна за играње во различно време ширум светот. VALORANT ќе биде достапна во следните региони во следите времиња: Во Кореја, Јапонија и поголемиот

Прочитај ја цела објава

TSM го објави својот тим за VALORANT

    TSM го објави својот тим за VALORANT

Северноамериканската еспортс организација TSM, официјално го откри својот тим за VALORANT. Про играчите Yassine “Subroza” Taoufik и Matthew “Wardell” Yu решија да прекинат со играње на компетативен CS и да

Прочитај ја цела објава

Првиот VALORANT Major турнир ќе биде одржан на Twitch Rivals

    Првиот VALORANT Major турнир ќе биде одржан на Twitch Rivals

Првиот голем настан на VALORANT после официјалното пуштање на играта ќе биде турнир на Twitch Rivals. Наградниот фонд за турнирот ќе биде 200,000 долари, а Riot Games и Twitch ќе

Прочитај ја цела објава

Fortuna VALORANT Invitational

    Fortuna VALORANT Invitational

Хајпот за новата игра VALORANT не престанува да расте што беше доволен знак дека е време за турнир во нашата област. Добро познатите имиња на нашата еспорт сцена овој викенд

Прочитај ја цела објава

Го имаме и официјалниот датум на издавање на VALORANT

  Го имаме и официјалниот датум на издавање на VALORANT

Новата FPS игра на Riot Games, VALORANT даден и е точен датум на објавување на играта. Играта, која на прв

Прочитај ја цела објава

На VALORANT се префрли уште еден професионален CS:GO играч

  На VALORANT се префрли уште еден професионален CS:GO играч

Поранешниот CS:GO професионален играч Josh “jdm64” Marzano објави дека се повлекува од CS:GO и ќе ја проба својата среќа во

Прочитај ја цела објава

Првиот женски тим во VALORANT претставен од GODSENT

  Првиот женски тим во VALORANT претставен од GODSENT

Европската организација GODSENT стана првата прганизација која потпиша женски тим во играта VALORANT. Riot Games сеуште нема составено е-спорт сцена

Прочитај ја цела објава

Минимални и препорачани спецификации за VALORANT

  Минимални и препорачани спецификации за VALORANT

Riot Games ги објави минималните и препорачаните спесификации за да можете да ја играте VALORANT на вашиот компјутер. Доколку сеуште

Прочитај ја цела објава

VALORANT ги надмина сите рекорди за гледаност на Тwitch

  VALORANT ги надмина сите рекорди за гледаност на Тwitch

VALORANT во првите неколку недели е најгледаната игра од било која друга игра, иако е live само еден месец. Со

Прочитај ја цела објава

Од сега сите VALORANT стримови на Twitch имаат можност за beta access drop

  Од сега сите VALORANT стримови на Twitch имаат можност за beta access drop

Почнувајќи од денес, кој било канал на Twitch што стрима VALORANT има можност за drop на клуч за пристап до

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ