ESPORTS.MK

VALORANT

autimatic се префрли од CS:GO на VALORANT

    autimatic се префрли од CS:GO на VALORANT

T1 организацијата објави дека Timothy “autimatic” Ta се придружи на нивниот VALORANT тим и дека ќе се натпреварува на VALORANT Champions Tour. autimatic имаше долга и успешна CS:GO кариера, играјќи

Прочитај ја цела објава

Овие осум тима се квалификуваа за Challengers 1 на NA

    Овие осум тима се квалификуваа за Challengers 1 на NA

Сега веќе се знаат Valorant тимовите кои ќе се натпреваруваат на Valorant Champion Tour NA Stage 1. Меѓу некои попознати имиња, можеме да зебележиме некои свежи таленти кои ќе се

Прочитај ја цела објава

G2 Esports се победници на Red Bull Home Ground

    G2 Esports се победници на Red Bull Home Ground

G2 Esports се победници на првиот VALORANT турнир организиран од Red Bull. Финалниот меч помеѓу G2 Esports и Team Liquid беше толку многу изедначен што мораше да се одигра и

Прочитај ја цела објава

Evil Geniuses објавија мешан VALORANT тим

    Evil Geniuses објавија мешан VALORANT тим

Во VALORANT има доста голем број на машки и женски состави но нема измешан. Evil Geniuses го направи тој прв чекор и го објави нивниот измешан тим. – Изјавија од

Прочитај ја цела објава

Red Bull го најави Home Ground турнирот

  Red Bull го најави Home Ground турнирот

Red Bull со офицјално соопшение на нивниот Твитер профил го најави Home Ground EU Invitational турнир каде што наградниот фонд

Прочитај ја цела објава

TenZ се откажа од професионалното играње

  TenZ се откажа од професионалното играње

Cloud9 звездата Tyson “TenZ” Ngo објави дека официјално се повлекува од професионалното играње за да се посвети на стримањето. Откако

Прочитај ја цела објава

CS:GO легендата GeT_RiGhT се префрла во VALORANT

  CS:GO легендата GeT_RiGhT се префрла во VALORANT

CS:GO легендата Christopher “GeT_RighT” Alesund ги извести неговите фанови на Twitter дека ќе се префрли во VALORANT сцената. Поранешниот играч

Прочитај ја цела објава

KUVO TV го организира првиот Show Your Valor турнир во VALORANT на Балканот

  KUVO TV го организира првиот Show Your Valor турнир во VALORANT на Балканот

Гејмери, време е да ја “одбраните својата чест”! А шансата ве чека на претстојниот Show Your Valor турнир кој го

Прочитај ја цела објава

Esport Adria со прв VALORANT турнир

  Esport Adria со прв VALORANT турнир

Esport Adria го претстави нивниот прв турнир во серијата турнири под името EA Heroes која ќе им овозможи на сите

Прочитај ја цела објава

G2 Esports го освои Valorant WePlay! Invitational

  G2 Esports го освои Valorant WePlay! Invitational

G2 Esports го освои Valorant WePlay! Invitational турнирот победувајќи ги fish123 со 2-0 во bo3 серијата. Ова е втора победа

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK