ESPORTS.MK

VALORANT

Шест причини зошто треба да играш VALORANT

    Шест причини зошто треба да играш VALORANT

Ако до пред една година се обидеше да најдеш сериозно добра, компетитивна и максимално забавна игра со пукање во прво лице, ќе се соочеше со еден и единствен избор –

Прочитај ја цела објава

Riot Games ќе го промовира еспортот на VALORANT

    Riot Games ќе го промовира еспортот на VALORANT

Riot Games почнува со промоција на VALORANT esports, но овој пат фронтот е и самата игра, вооружувајќи го овој наслов со уште еден алат за да ги засили своите идни

Прочитај ја цела објава

Ethan се префрли од CS:GO во VALORANT

    Ethan се префрли од CS:GO во VALORANT

100 Thieves објави дека Ethan “Ethan” Arnold се приклучи на VALORANT тимот. Ethan игра CS:GO на професионално ниво уште од 2016 година. Тој има настапувано за прилично големи организации како

Прочитај ја цела објава

Што се носи новиот Act 2 на VALORANT за неколку дена?

    Што се носи новиот Act 2 на VALORANT за неколку дена?

Отклучето неколку нови скинови со новиот battle pass. Новиот акт на VALORANT што за помалку од три дена ќе дојде на лајв серверите, Act 2, а фановите ќе можат да

Прочитај ја цела објава

Пријави се за Red Bull Campus Clutch

  Пријави се за Red Bull Campus Clutch

Red Bull Campus Clutch е првиот глобален турнир за студенти во гејмање за најозборуваната, најгледаната и најиграната игра на годината,

Прочитај ја цела објава

VALORANT со нов мод, Escalation

  VALORANT со нов мод, Escalation

Веќе некое време фановите на VALORANT бараат се повеќе диверзитет и разни варијации на играта, па така Riot Games го

Прочитај ја цела објава

Riot Games во офанзива, ќе превземе мерки против AFK и токсични играчи

  Riot Games во офанзива, ќе превземе мерки против AFK и токсични играчи

Оние што направиле повеќе прекршоци од иста природа слободно можат да очекуваат построги казни, вклучувајќи банувања на ранг и RR

Прочитај ја цела објава

OG влегува во VALORANT сцената

  OG влегува во VALORANT сцената

Една од најголемите организации во Dota 2 и CS:GO го потпиша поранешниот Overwatch тим, Monkey Business и официјално го претстави

Прочитај ја цела објава

Twitch Rivals го најавија Valorant Series 1

  Twitch Rivals го најавија Valorant Series 1

Twitch Rivals го најави следното големо еспорт натпреварување, Valorant Series 1 почнувајќи од 24-ти Февруари. Во натпреварувањето Twitch Rivals Valorant

Прочитај ја цела објава

WISE Ventures Esports се ребрендира во Version1

  WISE Ventures Esports се ребрендира во Version1

WISE Ventures Esports го финализира своето ребрендирање во Version1, a од компанијата најавија дека ќе имаат потпишување на нов VALORANT

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK