ESPORTS.MK

PUBG

PUBG Esports со нова структура во 2021 година

    PUBG Esports со нова структура во 2021 година

Јужно Корејската компанија KRAFTON, Inc ја објави структурата за PUBG esports екосистемот за 2021 година. Претстојната сезона, што почнува со PUBG Global Invitational.S (PGI.S) оваа недела, ќе се состои од четири глобални

Прочитај ја цела објава

Топ 5 најпретплатени PUBG Mobile јутубери за 2020 година

    Топ 5 најпретплатени PUBG Mobile јутубери за 2020 година

Како go-to дестинација за PUBG Mobile стримање и содржина слободно можеме да речеме дека е Youtube. PUBG Mobile е една од најпознатите Battle Royal игри за смартфон каде што целта

Прочитај ја цела објава

WILDISKRA e победникот на првиот 1VS1 женски турнир во PUBG Mobile организиран од Smajlio Gaming

    WILDISKRA e победникот на првиот 1VS1 женски турнир во PUBG Mobile организиран од Smajlio Gaming

Заврши првиот женски турнир во PUBG Mobile кој беше организиран од страна на Smajlio Gaming на 08.10 и 09.10. Турнирот се играше еден против еден на мала мапа по име

Прочитај ја цела објава

Smajlio Gaming со женска верзија на 1v1 турнир во PUBG Mobile

    Smajlio Gaming со женска верзија  на 1v1 турнир во PUBG Mobile

Отворени пријавите за женската верзија од турнирот 1VS1 организиран од Smajlio Gaming со награда RoyalPass сезона 15 на PUBG Mobile. Пријавите на турнирот се одвиваат во приватната група на Smajlio

Прочитај ја цела објава

Сè што треба да знаете за партнерството и настанот помеѓу PUBG Mobile и Blackpink

  Сè што треба да знаете за партнерството и настанот помеѓу PUBG Mobile и Blackpink

Настанот Blackpink x PUBG Mobile сега е во живо во играта. Настанот им дава шанса на играчите да освојат возбудливи

Прочитај ја цела објава

PUBG Mobile во соработка со Mountain Dew

  PUBG Mobile во соработка со Mountain Dew

Автомати за Mountain Dew доаѓаат во PUBG Mobile како дел од соработката помеѓу брендот за безалкохолни пијалоци и играта. Додадени

Прочитај ја цела објава

Победниците на PUBG Mobile World league season zero East и West

  Победниците на PUBG Mobile World league season zero East и West

Bigetron Red Aliens се победниците на PUBG Mobile World League East. Тимот, составен од Made “Zuxxy” Bagas Pramudita, Made “Luxxy”

Прочитај ја цела објава

Победниците на PUBG Mobile World League East и West и екипите кои одат во финале

  Победниците на PUBG Mobile World League East и West и екипите кои одат во финале

Loops Esports се пласираа на првото место на PUBG Mobile World League (PMWL) season zero. Бразилскиот тим со оваа победа

Прочитај ја цела објава

Резултати и пласмани на PUBG Mobile World League West и East (2 недела)

  Резултати и пласмани на PUBG Mobile World League West и East (2 недела)

Најдобрите 16 екипи од 20 ќе ги играат во Супер викендот. Се играат пет натпревари на ден на секој ден.

Прочитај ја цела објава

Се што треба да знаете за PUBG Mobile Club Open есенскиот сплит 2020 година

  Се што треба да знаете за PUBG Mobile Club Open есенскиот сплит 2020 година

Есенскиот сплит на PUBG Mobile Club Open (PMCO) започна за различни региони низ целиот свет. Натпреварот е за полупрофесионални тимови

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ