ESPORTS.MK

Останати новости

85 држави меѓу кои и ние се веќе пријавени за Светското Првенство во Израел

    85 држави меѓу кои и ние се веќе пријавени за Светското Првенство во Израел

Меѓународната Еспорт Федерација потврди дека вкупно осумдесет и пет национални тимови се пријавија на првата фаза од пријавите за Светското Првенство во Ејлат, Израел 2021 година. Еспорт атлети од 85

Прочитај ја цела објава

МЕСФ ја најави шестата сезона од Прва Македонска Еспорт Лига

    МЕСФ ја најави шестата сезона од Прва Македонска Еспорт Лига

Македонската Еспорт Федерација ни го соопшти почетокот на шестата сезона од Првата Македонска Еспорт Лига. Во соопштението е најавено дека почнувајќи од 5. јуни па се до 5. јули ќе

Прочитај ја цела објава

Анкета: Предности и слабости на компјутерските игри кај средношколците

    Анкета: Предности и слабости на компјутерските игри кај средношколците

Со развојот на технологијата децата се повеќе се на компјутер а се помалку во природа па затоа студентите на ФИНКИ одлучија да направат анкета меѓу средношколците а ние како медиум

Прочитај ја цела објава

Највлијателните игри за првиот квартал за 2021 година

    Највлијателните игри за првиот квартал за 2021 година

Највлијателните PC игри за првиот четврт за 2021 година се: League of Legends, Counter Strike: Global Offensive и Fortnite додека ковид-19 полисите продолжуваат да ги вознемируваат рангирањата. Уште еднаш, League

Прочитај ја цела објава

Најдобриот Bruen MK9 loadout во Call of Duty: Warzon сезона 3

  Најдобриот Bruen MK9 loadout во Call of Duty: Warzon сезона 3

Пред Black Ops Cold War да биде додадена во Warzone, Bruen MK9 беше несопирлива сила што ја воведе Modern Warfare

Прочитај ја цела објава

Македонска Еспорт Федерација потпиша меморандум за соработка со Кошаркарска Федерација на Северна Македонија

  Македонска Еспорт Федерација потпиша меморандум за соработка со Кошаркарска Федерација на Северна Македонија

Двете федерации се договорија заеднички да организираат националните квалификации и натпревари во дигиталната верзија на кошарка и промовирање на одговорен,

Прочитај ја цела објава

Прв ден eEURO PES21 квалификации, С. Македонија е на третото место во групатa А

  Прв ден eEURO PES21 квалификации, С. Македонија е на третото место во групатa А

Заврши првиот ден од фаза 2 од eEURO PES21 шампионатот што е во организација на UEFA, односно регионалните квалификации. Нашите

Прочитај ја цела објава

Македонската Еспорт Федерација стана член на Олимпискиот комитет на Северна Македонија

  Македонската Еспорт Федерација стана член на Олимпискиот комитет на Северна Македонија

Како што пишува во официјалното соопштение на Македонската Еспорт Федерација (МЕСФ) е официјална членка на Олимпискиот комитет на Северна Македонија

Прочитај ја цела објава

Дали сте спремни за Esport Adria Izazov?

  Дали сте спремни за Esport Adria Izazov?

Esport Adria го објави нивниот проект “Izazov” на кој ќе можат да учествуваат играчи од целиот регион вклучувајќи ја и

Прочитај ја цела објава

PES21 официјален наслов за 13. Светско Еспорт Првенство во Ејлат, Израел

  PES21 официјален наслов за 13. Светско Еспорт Првенство во Ејлат, Израел

eFootball PES повторно се враќа на светската сцена со 13. Светско Еспорт Првенство кое што ќе се оддржи оваа година

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ