ESPORTS.MK

Останати новости

Македонска Еспорт Федерација потпиша меморандум за соработка со Кошаркарска Федерација на Северна Македонија

    Македонска Еспорт Федерација потпиша меморандум за соработка со Кошаркарска Федерација на Северна Македонија

Двете федерации се договорија заеднички да организираат националните квалификации и натпревари во дигиталната верзија на кошарка и промовирање на одговорен, одржлив, и здрав развој на еспортот. – Изјави Владимир Георгиевски,

Прочитај ја цела објава

Прв ден eEURO PES21 квалификации, С. Македонија е на третото место во групатa А

    Прв ден eEURO PES21 квалификации, С. Македонија е на третото место во групатa А

Заврши првиот ден од фаза 2 од eEURO PES21 шампионатот што е во организација на UEFA, односно регионалните квалификации. Нашите претставници, Давид Гаревски и Ташко Илијев, кои беа првоквалификувани во

Прочитај ја цела објава

Македонската Еспорт Федерација стана член на Олимпискиот комитет на Северна Македонија

    Македонската Еспорт Федерација стана член на Олимпискиот комитет на Северна Македонија

Како што пишува во официјалното соопштение на Македонската Еспорт Федерација (МЕСФ) е официјална членка на Олимпискиот комитет на Северна Македонија (ОКСМ). Во соопштението се вели дека според документот од ОКСМ

Прочитај ја цела објава

Дали сте спремни за Esport Adria Izazov?

    Дали сте спремни за Esport Adria Izazov?

Esport Adria го објави нивниот проект “Izazov” на кој ќе можат да учествуваат играчи од целиот регион вклучувајќи ја и Македонија. На “Adria Izazov” ќе има натпревари во вкупно четири

Прочитај ја цела објава

PES21 официјален наслов за 13. Светско Еспорт Првенство во Ејлат, Израел

  PES21 официјален наслов за 13. Светско Еспорт Првенство во Ејлат, Израел

eFootball PES повторно се враќа на светската сцена со 13. Светско Еспорт Првенство кое што ќе се оддржи оваа година

Прочитај ја цела објава

CS:GO и Dota 2 официјални наслови на Светското првенство организирано од Меѓународната Еспорт Федерација

  CS:GO и Dota 2 официјални наслови на Светското првенство организирано од Меѓународната Еспорт Федерација

Меѓународната Еспорт Федерација излезе со соопштение дека на IESF 13th Esports World Championship кое ќе се оддржи во Ејлат, Израел

Прочитај ја цела објава

Нови Gaming викенди на А1 Адрија Лигата

  Нови Gaming викенди на А1 Адрија Лигата

По враќањето од кратката хибернација, време е да се загреат маусите и тастатурите со претстојните две сезони на Лигата преку

Прочитај ја цела објава

OverActive Media ги објави своите планови за новиот еспорт објект со 7000 седишта

  OverActive Media ги објави своите планови за новиот еспорт објект со 7000 седишта

OverActive Media, мајка фирма на компаниите Toronto Defiant, Toronto Ultra и MAD Lions ги објави своите планови за изградба на

Прочитај ја цела објава

Overwatch ќе има награден фонд од 4.25м долари за сезоната 2021

  Overwatch ќе има награден фонд од 4.25м долари за сезоната 2021

Overwatch League на Activision Blizzard ги објави деталите за својата компетативна структура за 2021 година. Четвртата сезона на Overwatch лигата

Прочитај ја цела објава

На игрите им требаат повеќе улоги за луѓето со попречености

  На игрите им требаат повеќе улоги за луѓето со попречености

За многу играчи со попреченост, може да постои одреден степен на вина доколку одберат неостижна класа или улога за игра,

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK