ESPORTS.MK

Fortnite

 Breaking News
  • No posts were found

Guild Esports го освои нивниот прв Европски Шампионат

    Guild Esports го освои нивниот прв Европски Шампионат

Guild Esports, организацијата и брендот во кој David Beckham е ко-сопственик, објави дека тие го освоиле првиот major трофеј откако четири нивни играчи се пласираа на првото, второто и осмото

Прочитај ја цела објава

Уште еден Avenger во универзумот на Fortnite

    Уште еден Avenger во универзумот на Fortnite

Ant-man е сега достапен за купување во Item Shop на Fortnite покрај останатите поважни Marvel суперхерои. Ant-man е иконски член на Avengers и се има појавено во неколку филмови, вклучувајќи

Прочитај ја цела објава

Clix одбаниран од Twitch за само еден ден по наводниот пермабан

    Clix одбаниран од Twitch за само еден ден по наводниот пермабан

Clix ни се врати на Twitch. Професионалниот Fortnite играч, Cody “Clix” Conrod ни е повторно назад на Twitch за само помалку од два дена од кога вебсајтот му додели наводен

Прочитај ја цела објава

Уште еден бан на Twitch про играч, дали двојните стандарди се во игра?

    Уште еден бан на Twitch про играч, дали двојните стандарди се во игра?

Oвој пат Cody “Clix” Conrod се најде во „густо“. Додека го стримаше својот гејмплеј на Twitch, овој 16 годишник случајно на стрим го изложи својот фолдер од компјутерот каде имаше

Прочитај ја цела објава

Combat Gaming организира Fortnite хуманитарен натпревар тежок $50.000

  Combat Gaming организира Fortnite хуманитарен натпревар тежок $50.000

Организацијата Combat Gaming, што е под диригентска палка на 38 Entertainment Group, објави дека оддржува Fortnite хуманитарен натпревар кој ќе

Прочитај ја цела објава

Fall Guys ќе го користат anti-cheat системот на Fortnite

  Fall Guys ќе го користат anti-cheat системот на Fortnite

Девелоперите на Fall Guys: Ultimate Knockout, објавија дека направиле договор со Fortnite за користење на нивниот anti cheat систем. Девелоперите

Прочитај ја цела објава

FreeFortnite Куп

  FreeFortnite Куп

Продолжува ривалството помегу Epic Games и Apple, овој пат Epic организираат турнир под името FreeFortnite, кој ќе биде достапен за

Прочитај ја цела објава

Apple vs Epic Games

  Apple vs Epic Games

Epic Games се реши да ги тужи Google и Apple откако Fortnite беше тргната од мобилната платформа на Apple и

Прочитај ја цела објава

Автомобили конечно во Fortnite

  Автомобили конечно во Fortnite

Автомобилите конечно и со официјална дата на појавување, односно според tweet од Epic Games, тие ќе се појават со утрешниот

Прочитај ја цела објава

Како да ги земете бесплатните Avengers Pickaxe награди

  Како да ги земете бесплатните Avengers Pickaxe награди

Epic Games немаат по лојални партнери од Marvel i DC дефинитивно, покрај изминатите колаборации со Aquaman, Deadpool, Avengers тие ја

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK