ESPORTS.MK

CS:GO

Започнува Doritos Balkan League во CS:GO

    Започнува Doritos Balkan League во CS:GO

Во текот на следните два месеци, CS:GO тимовите ширум Балканот ќе се борат во борбата за наградниот фонд од 7,000 евра. Тимовите ќе настапат со една цел – да дознаат

Прочитај ја цела објава

Комплетирано трето и четврто коло од Прва Македонска Еспорт Лига

    Комплетирано трето и четврто коло од Прва Македонска Еспорт Лига

Викендот кој веќе е зад нас остана во сеќавање по добрите и возбудливи натпревари од ПМЕЛ 2022 во CS:GO. Во третото коло се судрија CRYSIS Esports против BLADE Esports, Trazed

Прочитај ја цела објава

CEE Champions 2022 сезона 3. Најголемиот турнир во ЦИЕ се враќа назад!

    CEE Champions 2022 сезона 3. Најголемиот турнир во ЦИЕ се враќа назад!

CEE Champions спонзорирано од Intel, е најголемиот CS:GO турнир за Централна и Источна Европа. Во третата сезона тимовите од 18 држави ќе се натпреваруваат за титулата и награден фонд од

Прочитај ја цела објава

Одиграни прво и второ коло од Прва Македонска Еспорт Лига

    Одиграни прво и второ коло од Прва Македонска Еспорт Лига

Изминатиот викенд беше во фокус почетокот на ПМЕЛ 2022 во CS:GО каде што најдобрите македонски тимови ја започнаа мисијата наречена “БАЛИ” односно кој ќе биде македонскиот претставник на претстојното Европско

Прочитај ја цела објава

Прва Македонска Еспорт Лига сезона 7 во CS:GO

  Прва Македонска Еспорт Лига сезона 7 во CS:GO

Македонската Еспорт Федерација, по седми пат, организира Прва Македонска Еспорт Лига во CS:GO. Регуларниот дел на лигата се состои од

Прочитај ја цела објава

BLUEJAYS се регионални претставници на квалификациите за BLAST Showdown

  BLUEJAYS се регионални претставници на квалификациите за BLAST Showdown

Во големото финале од RES втората сезона, нашите BLUEJAYS успеаа да ги надиграат 4glory и да го обезбедат нивното место

Прочитај ја цела објава

CacaNito официјално потпиша за BLUEJAYS

  CacaNito официјално потпиша за BLUEJAYS

Данската организација денеска официјално го претстави петтиот играч во нивниот CS:GO ростер а тоа е ни повеќе ни помалку Александар

Прочитај ја цела објава

FaZe Clan го освои IEM Katowice 2022

  FaZe Clan го освои IEM Katowice 2022

FaZe Clan и G2 Esports одиграа меч за паметење во борбата за титулата на IEM Katowice 2022. На првата мапа,

Прочитај ја цела објава

RES CS:GO Сезона 2 – Патот до BLAST Showdown започнува овде

  RES CS:GO Сезона 2 – Патот до BLAST Showdown започнува овде

Relog Media ги повикува сите CS:GO играчи од регионот да се натпреваруваат и да ги покажат своите вештини во втората

Прочитај ја цела објава

BLUEJAYS го осигураа третото место на Funspark ULTI 2021

  BLUEJAYS го осигураа третото место на Funspark ULTI 2021

Македонската екипа BLUEJAYS која е и воедно наша репрезентација не застанува со победи против најдобрите екипи во светот. Во многу

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ