ESPORTS.MK

Brawl Stars Open организиран од Македонската Еспопрт Федерација и ЕSPORT.MK прв ден

Brawl Stars Open организиран од Македонската Еспопрт Федерација и ЕSPORT.MK прв ден
август 22
20:07 2020

Денеска беше одржан првиот Brawl Stars турнир организиран од Македонската Еспорт Федерација и ESPORTS.MK заедно со познатиот македонски јутубер Мартинг Гајдов.

На турнирот беа пријавени вкупно 32 екипи со по 3 играчи , а секое коло имаше различен мод кој ќе го видите во продолжение заедно со пријавените екипи. Се играше најдобар во 3 мапи од вкупно 5 во време траење од 3 минути. Преносот на првиот ден од овој турнир беше на каналот од Мартин Гајдов на YouTube.

  • Пријавените екипи:                                                                                                                                                         Team Wolf , Team Solo Brawl, Dark Phoenix, OPERA, Mystic Squad, RSPS, TSM, Red Dragons, FearlesS_Ohrid, The Blue Knights, Wizards, FVX, Liquid Devils, TNT | Tigers, BGD ARMY, BMW, Bad Luck
    Epic Gamers, Beli Tigri, Team Misfits ,CG, mkd browleri, Igrame za pivo, MK DOMINATORS
    Somethin’s Cookin, Wolfs, Konzervi, Sick Team, Golden War, Ko su pravi mafijashi, Mal Paris

Се играа 5 мапи со различни модови на секое коло од кои следните:

Прво коло – Gem Grab – Minecraft Madness, Brawl Ball – Tripple Dribble, Heist – Sandy Gems, Siege – Some Assembly Required, Bounty – Snake Praire
Второ коло – Gem Grab – Stone Fort, Brawl Ball – Field Goal, Heist – Hot Potato, Siege – Fenced in, Bounty – Cob Web
Трето коло –Gem Grab – Hard Rock Mine, Brawl Ball – Well Cut, Heist – Traffic Jam, Siege – Olive Branch, Bounty – Land Ahoy

Денеска беа одиграни три кола и се помина успешно и во најдобар ред благодарение на организаторите, а и почитувањето на правилата од страна на пријавените екипи. Во продолжение екипите кои стигнаа до полуфинале и вкупните резултати од мечевите од трите кола.

Утре исто така во 18:00 се играат полуфиналните и финалните мечеви со пренос во живо на YouTube каналот на Мартин Гајдов.

 

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПАРТНЕРИ НА ESPORTS.MK