ESPORTS.MK

autimatic се префрли од CS:GO на VALORANT

autimatic се префрли од CS:GO на VALORANT
февруари 05
13:38 2021

T1 организацијата објави дека Timothy “autimatic” Ta се придружи на нивниот VALORANT тим и дека ќе се натпреварува на VALORANT Champions Tour.

autimatic имаше долга и успешна CS:GO кариера, играјќи за едни од најголемите организации како TSM, Cloud9 и Gen.G. Најголемиот успех на неговата осум годиншна кариера би бил тој со Cloud9 кога го освоија ELEAGUE Boston 2018 Major.

Сеуште немаме информации дали automatic ќе замени некој во тимот или ќе остане како шести играч. Оваа одлука останува на новиот тренер на тимот, David Denis.

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK