ESPORTS.MK

Posts From Кирил Т.

Rogue_Identity по втор пат станува шампион на македонскиот Tekken

    Rogue_Identity по втор пат станува шампион на македонскиот Tekken

Како последна во низата на игри од CSGO, Dota2 и PES21, конечно Tekken 7 го доби својот првак и шампион кој ќе не претставува на овогодишното СЕП во Ејлат, Израел.

Прочитај ја цела објава

Тимот на Good Game стана наша репрезентација во CSGO

    Тимот на Good Game стана наша репрезентација во CSGO

Со крајот од овогодишната Прва Македонска Еспорт Лига во CS:GO го добиваме и нашиот шампион во CS:GO што ќе игра на Светското Еспорт Првенство во Ејлат, Израел. Тимот на Good

Прочитај ја цела објава

Заврши групната фаза на националната лига во CSGO, финалето е в недела

    Заврши групната фаза на националната лига во CSGO, финалето е в недела

Изминатиот викенд, покрај големиот хајп што го имавме за нашата репрезентација на Европското првенство, гледачите можеа да бидат дел и да ги следат групните фази и игри од шестата сезона

Прочитај ја цела објава

Највлијателните игри за првиот квартал за 2021 година

    Највлијателните игри за првиот квартал за 2021 година

Највлијателните PC игри за првиот четврт за 2021 година се: League of Legends, Counter Strike: Global Offensive и Fortnite додека ковид-19 полисите продолжуваат да ги вознемируваат рангирањата. Уште еднаш, League

Прочитај ја цела објава

Најдобриот Bruen MK9 loadout во Call of Duty: Warzon сезона 3

    Најдобриот Bruen MK9 loadout во Call of Duty: Warzon сезона 3

Пред Black Ops Cold War да биде додадена во Warzone, Bruen MK9 беше несопирлива сила што ја воведе Modern Warfare

Прочитај ја цела објава

Оргиналните магии на Jinx биле замислени како за ranged Udyr?

    Оргиналните магии на Jinx биле замислени како за ranged Udyr?

Главниот дизајнер за шампиони на League of Legends, August Browning, објасни и раскажа за тоа како првата верзија на магиите

Прочитај ја цела објава

Riot Games ги открива своите еспорт планови за Valorant, Wild Rift и Teamfight Tactics

    Riot Games ги открива своите еспорт планови за Valorant, Wild Rift и Teamfight Tactics

Од Riot Games потврдуваат дека League of Legends: Wild Rift, ќе има конечно свој и воопшто прв глобален еспорт турнир

Прочитај ја цела објава

Успешно зарши првиот Wingman Cup турнир во Македонија

    Успешно зарши првиот Wingman Cup турнир во Македонија

По големиот настан Red Bull® Campus Clutch во VALORANT, нашиот втор турнир за оваа година „Esportsmk Wingman Cup“ во CSGO,

Прочитај ја цела објава

Прв ден eEURO PES21 квалификации, С. Македонија е на третото место во групатa А

    Прв ден eEURO PES21 квалификации, С. Македонија е на третото место во групатa А

Заврши првиот ден од фаза 2 од eEURO PES21 шампионатот што е во организација на UEFA, односно регионалните квалификации. Нашите

Прочитај ја цела објава

Македонската Еспорт Федерација стана член на Олимпискиот комитет на Северна Македонија

    Македонската Еспорт Федерација стана член на Олимпискиот комитет на Северна Македонија

Како што пишува во официјалното соопштение на Македонската Еспорт Федерација (МЕСФ) е официјална членка на Олимпискиот комитет на Северна Македонија

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ