ESPORTS.MK

Posts From Дејан Ѓ.

Прва Македонска Еспорт Лига во Dota 2

    Прва Македонска Еспорт Лига во Dota 2

Македонската Еспорт Федерација ја организира Прва Македонска Еспорт Лига во Dota 2. Регуларниот дел од лигата се состои од седум кола. Официјлано лигата започнува со отворените квалификации на 08-ми мај

Прочитај ја цела објава

M-Tech Entertainment со Dota 2 турнир во Дојран

    M-Tech Entertainment со Dota 2 турнир во Дојран

Македонската компанија за развивање игри M-Tech, организира лан турнир во Dota 2 со награден фонд од 2,500 евра. На турнирот ќе има четири повикани тимови и четири тимови преку отворените

Прочитај ја цела објава

Почина легендарниот Филипински кастер во Дота 2

    Почина легендарниот Филипински кастер во Дота 2

Тежок ден за Филипинските фанови на Дота 2, почина Aldrin “Dunoo” Pangan. Легендарниот глас кој ни ја донесе “Lakad Matatag”, почина денеска од Ковид – 19. Duno, исто така познат

Прочитај ја цела објава

OG ќе ја брани својата титула на The International 10

    OG ќе ја брани својата титула на The International 10

После пет тензични меча во финалето на квалификациите, OG успеа да ги победи Tundra Esports и да го земе последното слободно место на The International 10. Tundra Esports играше одлично

Прочитај ја цела објава

Ana ја напушта професионалната Дота 2 сцена

    Ana ја напушта професионалната Дота 2 сцена

OG се збогуваат со Anathan “Ana” Pham, и со тоа остануваат без еден играч пред квалификациите за The International 10.

Прочитај ја цела објава

Blade Esports се победници на Првата Македонска Еспорт Лига во Дота 2

    Blade Esports се победници на Првата Македонска Еспорт Лига во Дота 2

Во текот на вчерашниот ден се одиграа полуфиналните мечеви, како и финалниот меч во Првата Македонска Еспорт Лига во Дота

Прочитај ја цела објава

Заврши групната фаза во првата македонска еспорт лига во Дота 2

    Заврши групната фаза во првата македонска еспорт лига во Дота 2

Изминатиот викенд, осум тима се бореа за место во плејоф фазата на првата македонска еспорт лига во Дота 2. Blade

Прочитај ја цела објава

SoNNeikO и No[o]ne во Na’Vi, AS Monaco Gambit ќе игра со замени на AniMajor

    SoNNeikO и No[o]ne во Na’Vi, AS Monaco Gambit ќе игра со замени на AniMajor

  Изненадување од тимовите од Источна Европа. Vladimir “No[o]ne” Minenko и Akbar “SoNNeikO” Butaev го напуштааат AS Monaco Gambit за

Прочитај ја цела објава

WePlay AniMajor; WePlay ќе го организира вториот Major за 2021 година

    WePlay AniMajor; WePlay ќе го организира вториот Major за 2021 година

Вториот и последен Major од DPC сезоната за 2021 година ќе биде организиран од WePlay и ќе се одржува во

Прочитај ја цела објава

Објавен датумот за The International 10

    Објавен датумот за The International 10

Valve официјално го објави датумот на The International 10. The International 10 требаше да се одржи минатата година во Август,

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ