ESPORTS.MK

Posts From Филип Н.

Интервју со Јане „aidKiT“ Апостолоски од AIRLYA и македонски репрезентативец

    Интервју со Јане „aidKiT“ Апостолоски од AIRLYA и македонски репрезентативец

После одличната игра на Европскиот Куп на Нации, седнавме со Јане „aidKiT“ Апостолоски и поразговаравме за нивниот настап на европското првенство и секако за иднината на оваа наша репрезентација. Пред

Прочитај ја цела објава

Call of Duty : Warzone Season 5

    Call of Duty : Warzone Season 5

Операторот Kitsune влегува во Warzone Season 5 , заедно со промени на мапата, нови перкови и други новитети. Започна сезоната 5 на Warzone, која донесе некои големи промени и многу

Прочитај ја цела објава

Na’Vi го освоија Intel Extreme Master Cologne 2021

    Na’Vi го освоија Intel Extreme Master Cologne 2021

Natus Vincere ги победија G2 Esports 3-0 во големото финале и се освојувачи на Intel Extreme Master Cologne 2021. Финалето беше одиграно во сигурно пократко време од тоа што се

Прочитај ја цела објава

$300K World Series Warzone

    $300K World Series Warzone

Тимот на Ayden се запиша во историјата како прв освојувач на најголемиот Warzone евент досега. Во 6 мапи, сите најдобри играчи во историјата на Warzone и Call of Duty, на

Прочитај ја цела објава

Call Of Duty Warzone Season 4

    Call Of Duty Warzone Season 4

Verdansk откако се врати во 80тите години, ке се соочи со втор update каде ќе има големи промени на големо

Прочитај ја цела објава

RAM-7 мета во Warzone Season 3?

    RAM-7 мета во Warzone Season 3?

Со најновиот update којшто беше пуштен во употреба во Warzone Season 3, RAM-7 е најдобриот избор за средна далечина каде

Прочитај ја цела објава

Најдобриот CR-56 AMAX loadout во Warzonе

    Најдобриот CR-56 AMAX loadout во Warzonе

Во Warzone, CR-56 AMAX е едно од најдобрите рафални оружја кои можеш да ги имаш во својот loadout. Има поспор

Прочитај ја цела објава

Code Red $20K Warzone Tournament

    Code Red $20K Warzone Tournament

Aydan и неговиот дуо партнер Rated ја одржаа концентрацијата на високо ниво и успеаа да го освојат Code Red турнирот

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK