ESPORTS.MK

Posts From Бојан Р.

Почнуваат регионалните квалификации за СП, први противници ни се Албанија и Косово

    Почнуваат регионалните квалификации за СП, први противници ни се Албанија и Косово

По големиот успех што го постигнавме како држава на Европскиот Куп на Нации каде го освоивме првото место во Counter Strike: Global Offensive со нашата репрезентација, и со освоеното солидно

Прочитај ја цела објава

Интервју со Давид Гаревски – Претставникот на Македонија на European Nations Cup 2021 PES Championship

    Интервју со Давид Гаревски – Претставникот на Македонија на European Nations Cup 2021 PES Championship

После одличниот настап на Давид на European Nations Cup 2021 PES Championship каде го освои одличното четврто место, седнавме на разговор со него за неговиот настап во Националниот куп, за

Прочитај ја цела објава

Науката покажува дека професионалните еспорт играчи се вистински спортисти

    Науката покажува дека професионалните еспорт играчи се вистински спортисти

Научниците од германскиот спортски универзитет спроведоа студија на еспортисти и тие беа изненадени од резултатите. Откриле дека тие се изложени на физички напор, на кој што се изложени и стандардните

Прочитај ја цела објава

Ова е најновиот пласман на тимовите во летниот сплит на LCS 2021

    Ова е најновиот пласман на тимовите во летниот сплит на LCS 2021

LCS се врати со некои промени во форматот. Riot верува дека овие промени, во комбинација со „ремонт“ на аматерскиот екосистем, ќе помогнат да се развие Северна Американскиот регион во конкурентен

Прочитај ја цела објава

G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

    G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

По 11-тото коло во LEC лигата, Fnatic се изедначи со Rogue на врвот на табелата, благодарение на големиот ривал G2

Прочитај ја цела објава

Академијата на FlyQuest го победи Cloud9 во летниот LCS сплит 2021 година

    Академијата на FlyQuest го победи Cloud9 во летниот LCS сплит 2021 година

На еден од најтензичните и израмнети натпревари на Летниот Сплит во 2021 година, FlyQuest тесно го победи Cloud9. И FlyQuest

Прочитај ја цела објава

Кризата продолжува – и Excel го победи G2 Esports

    Кризата продолжува – и Excel го победи G2 Esports

G2 Esports го претрпе третиот последователен пораз во LEC лигата, овојпат од нив беа подобри Excel кои настапија со двајца

Прочитај ја цела објава

Црвена звезда осамена на врвот на Балканската Еспорт Лига

    Црвена звезда осамена на врвот на Балканската Еспорт Лига

„Црвено-белите“ го искористија новиот кикс на Nexus за да се одвојат на врвот на табелата во Балканската Еспорт Лига со

Прочитај ја цела објава

Fnatic го декласираше G2 Esports во големото дерби на LEC

    Fnatic го декласираше G2 Esports во големото дерби на LEC

Иако сезоната ја започнаа со два порази, Fnatic  успеа брзо да се опорави со пет победи во низа, вклучувајќи победа

Прочитај ја цела објава

Jatt се повлекува од функцијата главен тренер на League of Legends екипата на Team Liquid

    Jatt се повлекува од функцијата главен тренер на League of Legends екипата на Team Liquid

Сè е променето во LCS. Денес Team Liquid објави серија измени во својот тим на средината на Летниот Сплит, почнувајќи

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK