ESPORTS.MK

Posts From Поранешни автори

Резултати и пласмани на PUBG Mobile World League West и East (2 недела)

    Резултати и пласмани на PUBG Mobile World League West и East (2 недела)

Најдобрите 16 екипи од 20 ќе ги играат во Супер викендот. Се играат пет натпревари на ден на секој ден. Исто така, има неделен награден фонд од 3500 американски долари

Прочитај ја цела објава

Се што треба да знаете за PUBG Mobile Club Open есенскиот сплит 2020 година

    Се што треба да знаете за PUBG Mobile Club Open есенскиот сплит 2020 година

Есенскиот сплит на PUBG Mobile Club Open (PMCO) започна за различни региони низ целиот свет. Натпреварот е за полупрофесионални тимови каде што најдобрите ќе напредуваат во различни Про Лиги или

Прочитај ја цела објава

Quantum Bellator Fire со CIS ростер

    Quantum Bellator Fire со CIS ростер

Некогашните четврт финалисти на мајорот во беше одржан во Бостон и Атланта, се враќаат на сцената со нов руски ростер. Откако тимот кој ги претставуваше на ELEAGUE Мајорот одлучи да

Прочитај ја цела објава

Natus Vincere со шоу меч на нивните децениски ростери

    Natus Vincere со шоу меч на нивните децениски ростери

Една од најлегендарните организации ќе организира шоу меч помеѓу нивните ростери во 2010 година во CS 1.6 и помеѓу актуелниот ростер од CSGO. Легендарниот ростер на Natus Vincere од 2010

Прочитај ја цела објава

Табела на бодови од првите пет меча на Супер викендот во PMWL East season zero

    Табела на бодови од првите пет меча на Супер викендот во PMWL East season zero

Супер викендот од 16 тимови се одржува овај петок, сабота и недела. Резултатите од Супер викендот ќе одлучува кои екипи

Прочитај ја цела објава

Резултати и пласман за првата недела PMWL West season zero плус 16-те екипи кои се пласираа во Супер викендот

    Резултати и пласман за првата недела PMWL West season zero плус 16-те екипи кои се пласираа во Супер викендот

Играњето во лигата е поделено во две фази: работни денови и супер викенд. Екипите ќе се натпреваруваат во вторник и

Прочитај ја цела објава

Резултати и пласман за првата недела PMWL East season zero плус 16-те екипи кои се пласираа во Супер викендот

    Резултати и пласман за првата недела PMWL East season zero плус 16-те екипи кои се пласираа во Супер викендот

Играњето во лигата е поделено во две фази: работни денови и супер викенд. Екипите ќе се натпреваруваат во вторник и

Прочитај ја цела објава

Tencent објави дека наскоро ќе има PUBG Mobile Esports Awards 2020

    Tencent објави дека наскоро ќе има PUBG Mobile Esports Awards 2020

Фановите на PUBG Mobile ќе имаат можност наскоро да гласаат за своите омилени про-играчи, објави денес Tencent. PUBG Mobile Esports

Прочитај ја цела објава

Pittsburgh Knights го освоија финалето на ESL Mobile Open сезона 5 во PUBG Mobile

    Pittsburgh Knights го освоија финалето на ESL Mobile Open сезона 5 во PUBG Mobile

Pittsburgh Knights ја однесоа титулата од ESL Mobile Open сезона 5 во PUBG Mobile. Тимот имаше џеб од над 12

Прочитај ја цела објава

Германскиот GamerLegion се враќа назад во акција со нов тим

    Германскиот GamerLegion се враќа назад во акција со нов тим

Германската организација после една година неактивност го објави својот нов ростер кој ќе биде предводен од словачкиот играч Patrik “⁠Zero⁠” Žúdel.

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ