ESPORTS.MK

Posts From Поранешни автори

Новости околу ESL Pro League Season 12

    Новости околу ESL Pro League Season 12

Пандемијата на коронавирусот продолжува да предизвикува хаос на евентите организирани од страна на ESL па по првичната најава за ESL Pro League Season 12 да биде одржана на LAN, нема

Прочитај ја цела објава

Победниците на PUBG Mobile World league season zero East и West

    Победниците на PUBG Mobile World league season zero East и West

Bigetron Red Aliens се победниците на PUBG Mobile World League East. Тимот, составен од Made “Zuxxy” Bagas Pramudita, Made “Luxxy” Bagus Prabaswara, Muhammad “Ryzen” Albi, Nizar “Microboy” Lugatio Pratama, и

Прочитај ја цела објава

ESL официјално ја пушти во употребата програмата за детална анализа на вашите мечеви

    ESL официјално ја пушти во употребата програмата за детална анализа на вашите мечеви

Новата алатка односно CSGOHUB кој е во бета фаза ги анализира вашите мечеви и ги пронаоѓа вашите грешки и слаби точки денеска официјално беше пуштена во употреба. Бесплатната платформа им

Прочитај ја цела објава

LETN1 станa слободен агент

    LETN1 станa слободен агент

Српскиот репрезентативец се уште пробува да најде нов дом, откако денеска му заврши договорот со американскиот c0ntact gaming. Nestor “⁠LETN1⁠” Tanić беше првичниот избор за 5тиот играч во тимот на

Прочитај ја цела објава

pashaBiceps потпиша за Team Liquid

    pashaBiceps потпиша за Team Liquid

Легендарниот Jarosław “⁠pashaBiceps” Jarząbkowski потпиша за Liquid како стример и стана дел од нивниот „Liquid Stream Team“. 32-годишникот нема постојано

Прочитај ја цела објава

AdreN го напушта Virtus.Pro

    AdreN го напушта Virtus.Pro

Virtus.Pro го објави отпуштањето на некогашниот Major MVP AdreN од нивниот CSGO ростер. Тој ја доби шансата пак да заигра

Прочитај ја цела објава

ESL го најави новиот турнир IEM New York

    ESL го најави новиот турнир IEM New York

ESL официјално го најави нивниот нов турнир односно IEM New York:Online, турнирот ќе биде поделен на региони и ќе има

Прочитај ја цела објава

Победниците на PUBG Mobile World League East и West и екипите кои одат во финале

    Победниците на PUBG Mobile World League East и West и екипите кои одат во финале

Loops Esports се пласираа на првото место на PUBG Mobile World League (PMWL) season zero. Бразилскиот тим со оваа победа

Прочитај ја цела објава

Bubzkji е новиот играч на Astralis

    Bubzkji е новиот играч на Astralis

Неверојатниот играч кој до неодамна беше дел на MAD Lions одлучи да потпише со една од нај легендарните организации во

Прочитај ја цела објава

nitr0 го напушта Team Liquid, Grim е новата замена

    nitr0 го напушта Team Liquid, Grim е новата замена

Team Liquid својата нова мета ја ставија на досега успешниот играч од Triumph односно Grim. Сите овие информации ги добиваме

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ