ESPORTS.MK

Posts From Поранешни автори

СЕП: Гледајте го PES2020 мечот на Македонија и Тајланд во живо

    СЕП: Гледајте го PES2020 мечот на Македонија и Тајланд во живо

Нашиот репрезентативец Иван ќе го игра својот втор меч против Тајланд во PES2020 во склоп на Светското Еспорт Првенство 2019 во организација на ИЕСФ, а истиот ќе можете да го

Прочитај ја цела објава

Кои се тимови ќе играат на BLAST Pro Series Finals?

    Кои се тимови ќе играат на BLAST Pro Series Finals?

Подгответе се за финале на BLAST Pro Series во Бахреин, сè што треба да знаете вклучувајќи распоред, информации за преносот во живо и преглед на мечовите кои ќе се одиграат

Прочитај ја цела објава

Virtus.Pro во финализирање на аквизицијата на тимот на AVANGAR

    Virtus.Pro во финализирање на аквизицијата на тимот на AVANGAR

Пред околу еден месец се појавија првичните гласини дека Virtus.Pro бил заинтересиран да го откупи тимот на казахстанскиот тим AVANGAR, но според извори блиски до тимовите се чини дека договорот е

Прочитај ја цела објава

Gen.G потпиша квартет на играчи

    Gen.G потпиша квартет на играчи

Корејскиот гигант Gen.G влегува во CSGO сцената. Нив ќе ги претставуваат северно американските играчи Timothy „autimatic“ Ta, Damian „daps“ Steele, Kenneth  „koosta“ Suen и 17 годишниот талент Sam „s0m“ Oh

Прочитај ја цела објава

Гигантот OG го потврдува влезот во CSGO сцената

    Гигантот OG го потврдува влезот во CSGO сцената

OG организацијата која е најпозната за последователните победи на The International турнирите во дота, го потврдува влезот во CSGO сцената

Прочитај ја цела објава

Qi Invitational – Бања Лука

    Qi Invitational – Бања Лука

Организаторот на претходно годишниот Qi Invitational кој се одржа во Белград, оваа година се враќа со турнир во Бања Лука.

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ