ESPORTS.MK

100 Thieves со карактери и скинови во играта Rogue Company

100 Thieves со карактери и скинови во играта Rogue Company
септември 30
20:38 2020

100 Thieves ја открија својата целосна постава на тематски скинови и карактери во Rogue Company, тактички стрелец од трето лице што влезе во отворена бета фаза денес.

Организацијата пушти видео во кое глумат некои од членовите на 100Thieves, како извршниот директор Matt “Nadeshot” Haag.

“,Надреално е да се мисли пред три години дека бевме пет вработени кои работеа од спална соба за да напредуваме сега и да имаме 100 крадци прилагодени кожи во видео игра“, рече Nadeshot. „Благословен да кажам најмалку.

Вклучува скинови од 100 Thieves за Dima, Ronin, Saint, и Phantom и скинови за оружје за двете оружја, костумот за крилја и спреј.

100 Thieves како CouRage во моментов ја пренесуваат играта во живо за да го прослават лансирањето на DLC и отворената бета верзија на играта.

Бета-верзијата сега е бесплатна за преземање и играње за секого, откако претходно била само во затворена бета-верзија.

Rogue Company е достапна за да се проба сега на PS4, Xbox One и PC.

 

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПАРТНЕРИ НА ESPORTS.MK