ESPORTS.MK

100 Thieves го заменија нивниот главен тренер Zikz со Reapered кој е поранешниот тренер на Cloud9

100 Thieves го заменија нивниот главен тренер Zikz со Reapered кој е поранешниот тренер на Cloud9
април 19
20:45 2021

По три сезони, 100 Thieves ќе одат во нов правец со својот тренерски штаб на League of Legends. Организацијата се раздели со главниот тренер Zikz и го зеде поранешниот тренер на Cloud9, Reapered.

Изминатата сезона беше многу горе и долу за 100 Thieves. Тимот се упати кон 2021 година, изгледајќи како силен кандидат со нивниот учинок во Lock-In турнирот. Тие на крајот беа елиминирани од Cloud9 во полуфиналето, но нивната форма изгледаше одлично во пролетта.

Тие дури и го започнаа Пролетниот сплит со победа во пет од првите шест натпревари, победувајќи тимови Evil Geniuses и Team Liquid. Но, откако започна третата недела, другите врвни екипи во LCS најдоа начини да се подобрат и полека, но сигурно ги поминаа 100 Thieves.

Кога плејофот пристигна, 100 Thieves беа четвртопласирани со рекорд 11-7. Вработените, исто така, донесоа одлука да го тргнат мид ланер Damonte од почетниот список во замена за Ryoma. Сепак, на крај не беше многу важно – тие беа симнати во долната група од горната група со леснотија од страна на Cloud9 и на крајот загубија од TSM во втората рунда од долната група.

Од друга страна, Reapered, ќе донесе многу меѓународно искуство и врвни тренерски способности во тим кој сè уште има многу потенцијал. На крајот на краиштата, 29-годишниот ветеран му помогна на Cloud9 да стигне до шампионската титула во Пролетниот сплит во 2020 година и ги водеше низ пет настапи на Светското првенство.

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK