ESPORTS.MK

100 Thieves ги нокаутираа Dignitas од 2021 Mid-Season Showdown со убедлив резултат од 3-0

100 Thieves ги нокаутираа Dignitas од 2021 Mid-Season Showdown со убедлив резултат од 3-0
април 02
00:53 2021

100 Thieves не оставија простор за сомнеж по овој перформанс.

На двете пресметки  на пролетниот сплит претходно оваа година, 100 Thieves ги победија Dignitas. Денес, тие ги поразија уште три пати за чиста победа од 3-0 во првиот круг на долната табела на Mid-Season Showdown во 2021 година.

Dignitas и 100 Thieves, покрај тоа што и двата тима играа во долната табела стигнаа до оваа точка на турнирот по пат на различни патеки. 100 Thieves се најдоа во долниот дел од табелата по минатонеделниот брутален пораз од 3: 0 од страна на Cloud9, додека Dignitas автоматски беше сместен во долниот дел од табелата за Mid-Season Showdown, откако заврши на петтото место во Пролетниот Сплит 2021 година.

Најголем придонесувач за 100 Thieves на денот беше ADC играчот на 100 Thieves, FBI.

Патот сепак е долг за 100 Thieves. Падот од горниот дел на табелата од Mid-Season Showdown минатата недела во суштина гарантира дека тимот ќе мора да освои уште две најдобри од пет за да се пласира во пролетното финале на LCS. Следната недела, тие ќе се вратат назад во Рифтот за натпревар против TSM.

Што се однесува до Dignitas, нивниот тек на MSS дојде до крајот. Тим кој се потпираше на креативно драфтање и стратешки борби со стратегиите во текот на последните неколку месеци не вроди со посакуваните резултати. Пиковите како што се Soligo’s Ahri и Dardoch’s Udyr– и двајцата беа избрани двапати за време на денешната серија – на крајот беа неефикасни пикови што го оставија Dignitas назад во моментумот од почеток до крај.

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK